czwartek, 23 czerwca 2016

Historia ruchu zadrużnego i rodzimowierczego w PRL-wykład dr. Tomasza Szczepańskiego

Jutro dr. Tomasz Szczepański -prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Tradycji i Kultury Niklot wygłosi wykład zatytułowany ''Ruch zadrużny i rodzimowierczy w PRL''. Spotkanie na które gorąco zapraszam odbędzie się w Sopocie w Sopockim Cechu Rzemiosł Różnych przy ul. 3-go Maja 56 o godz. 18.00.

Jan Stachniuk.
Dr. Tomasz Szczepański należy do nielicznych znawców wspaniałej i wciąż mało poznanej postaci Jana Stachniuka i idei jaką stworzył on w swoich dziełach. Jego epokowym żywiołem tworzycielskim była książka pt. Dzieje bez dziejów.  To wyjątkowe pod każdym względem studium zniewolenia duchowego i wykorzenienia naszego Narodu na rzecz płytkiego skatoliczenia w życiu codziennym...Polecam ją z całego serca!
Wydanie praktycznie tuż przed wojną...
Zapewne autor pokusi się o naświetlenie kręgu Zadrugi, historii powstawania tegoż czasopisma i niełatwych życiowych wyborów poszczególnych członków kolegium redakcyjnego, zarówno tuż przed II Wojną Światową, jak i podczas okupacji niemieckiej i komunistycznej...

Jeśli ktokolwiek będzie w Sopocie lub w okolicach, warto skorzystać z okazji i posłuchać interesujących historii o polskim ruchu zadrużnym.

W kolejnym poście poruszę kwestie związane z rodzimowierstwem w samym Niklocie, oraz współczesnym nacjonaliźmie który w moim przekonaniu podąża ku totalnemu ośmieszaniu  się...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.