wtorek, 17 listopada 2015

#PrayForRussia

Od dzisiaj już wiadomo na pewno (oficjalne potwierdzenie FSB), że w wyniku podłożenia bomby na pokładzie rosyjskiego Airbusa A321 nad Synajem zginęło więcej ludzi (nie tylko Rosjan) niż podczas ostatnich zamachów we Francji.
Jakoś nie widzę wszędzie w necie hasztagu #PrayForRussia na wzór #PrayForParis. Jakoś nie ma tłumów żałobników z kwiatami (jak np. Liroy z żoną) i zniczami pod ambasadami rosyjskimi, nie widzę podbarwionych rosyjską flagą awatarów na fejsie, nie widzę podświetlonych budynków w barwach rosyjskich – nie wymaga to większego wysiłku, bo dziwnym trafem, to te same kolory co francuskie.
Czyżby Rosjanie to już nie ludzie i nie są godni naszego współczucia?
Jakoś bardzo wybiórcze i pełne hipokryzji ono jest :(

4 komentarze:

 1. Mój znajomy ma rosyjską flagę!

  A ja mam wciąż polską, mniej więcej od czasu tęczowych profilowych, nieważne, ilu gdzieś tam zabiją, nie zmienię jej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Taa, ta sama wybiórczość jest z Kurdami, walczą samotnie ze spaczeńcami z isis [piszę z małych] a reszta tzw porządna część demokracji ma ich w dupie. We Francji zginęło ponad 130 osób- to też jest tragedia, ale na bliskim wschodzie dziennie tyle osób właśnie ginie! Rozumiem, że tam ludzi godnych szacunku brak. Cały ten ''Zachód'' włącznie z wujciem Obamcią to wyjątkowo śmierdzące podwójne standardy...
  OD DZIŚ JESTEM ROSJANINEM! Sława!

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie jest takie proste, gdy w tle rozwija się wielka polityka. Na tragedii samolotu rosyjskiego położył się cień Putina. Gdyby nie jego osoba w tle - zapewne wydźwięk tej tragedii miał by większy wymiar. Kurdowie? Zbyt mało znaczą by świat chciałby zadzierać z Turcja.I tak tragedia ludzka przegrywa z polityką mocarstw. Przeciętny człowiek pochyli głowę i otrze łzę, media nie, one pokażą to co jest "poprawne politycznie" i nie zmobilizują ludzi do okazania współczucia tym, których wielka polityka marginalizuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od zawsze tak było, słabszy,bezbronny i bez pleców był mordowany albo zdradzany. Nic nie uległo zmianie. Tylko inaczej spiewają i frazesów pustych w gębach przybywa. W szarym człowieku jest sumienie, prostota ,w nim nadzieja, dlatego głupi i daje się doić... A ''wielcy'' tego świata robią co chcą, nawet jak się między sobą pożrą o coś.

  Dzięki za koment Gabi.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.