wtorek, 14 kwietnia 2015

Nie tylko Gazeta Wyborcza i TVN

Debalczewo na Ukrainie,zaraz po ucieczce ukraińskich wojsk.
Tak wygląda prawdziwy obraz tej wojny.
To mogła być moja Babcia :(
Leży mi na sercu los wszystkich Słowian, niezależnie od dzielących ich nacjonalizmów, religijnego fanatyzmu i świeckich ideologii, które niczym nowotwór toczą słowiańską dziedzinę. Niweczą pamięć o pradawnej więzi łączącej wszystkich Słowian, jątrzą, nawołują do nienawiści i przemocy. Po niedawnym koszmarze rozpadu Jugosławii i oderwania za pomocą „humanitarnych bombardowań” Kosowa od Serbii dzisiaj Słowiańszczyznę rozdziera kolejna tragedia – wojna domowa na Ukrainie, która pochłonęła już tysiące ofiar.
Wraz z nią odżyły neonazistowskie upiory pogrobowców UPA i OUN, Bandery i Szuchewycza, organizacji i ideologii odpowiedzialnych za niezliczone zbrodnie ludobójstwa na Wołyniu, Galicji i nie tylko. W tym kontekście obraz tzw. „Majdanu Niepodległości” oraz ukraińskiej wojny domowej i tzw. aneksji Krymu, który przedstawiają polskie media oraz władze państwowe na czele z prezydentem jest skrajnie jednostronny, wręcz zafałszowany. Zamiast przedstawiać wyważony obraz niezwykle złożonej sytuacji politycznej na Ukrainie, który sprzyjałby łagodzeniu konfliktu i dążeniu do jego bezkrwawego rozwiązania, rozpętano w Polsce istne szaleństwo rusofobii, a z drugiej strony festiwal bezwarunkowego uwielbienia dla Ukraińców, nawet tych, którzy hołubią swoje nacjonalistyczne, zbrodnicze, w tym antypolskich tradycje, które już dawno powinny się znaleźć na śmietniku historii.
Aby nieco zrównoważyć ten propagandowy monopol, zachęcam czytelników Słowianolubii do zaglądania na strony internetowe, które są źródłem informacji (czasem propagandy na odwyrtkę), które pozwolą sobie wyrobić bliższy rzeczywistości pogląd na to, co się dziś dzieje na Ukrainie. Świat nigdy nie jest czarno-biały, a wojna zawsze jest koszmarem.
https://adnovumteam.wordpress.com/
http://kacap-z-moskwy.livejournal.com/
http://isakowicz.pl/rozmyslania-w-blogu/
https://kodluch.wordpress.com/
http://tragediadonbasu.net/
http://www.kresy.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.