niedziela, 2 marca 2014

O Słowianach inaczej - znalezione w sieci

Czasem mam szczęście i znajdę w sieci testy, którymi warto się podzielić z innymi, tym razem koniecznie:

Nie możemy zapominać, że jesteśmy Słowianami
(Dla Zachodu)...zawsze byliśmy biedniejszymi braćmi zjadającymi okruchy ze stołu, jesteśmy nimi i niestety, jeżeli nie zmienimy paradygmatu funkcjonowania nimi pozostaniemy.

Musimy przypomnieć sobie o Słowiańskim rodowodzie!
"Ja głupi Słowianin" - Sławomir Mrożek

9 komentarzy:

 1. Demotywator totalnie bez sensu, bo ile z tych imion na obrazku jest słowiańskich? zaledwie kilka, wystarczy sprawdzić chociażby na wikipedii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi, że w większości są to imiona niesłowiańskie, na tym polega sens tego demotywatora.

   Usuń
  2. Ale są też słowiańskie, to o co chodzi?

   Usuń
  3. Chodzi o to, że tych słowiańskich jest znacznie mniej, a w słowiańskim kraju powinno być odwrotnie.
   A z tym wiesz może o co chodzi? To może "dzieło" Twoich znajomych? Może Borga, niedawno skasował fekalany wpis na swoim blogu - do odbytu niedaleko :)
   Dawno większej wiochy nie widziałem.

   Usuń
  4. Kolego, schów ból dupy, bo to nie przystoi się czymś takim chwalić.

   Usuń
  5. Znów jakieś skojarzenia z dupą? Macie tam w swoim gronie jakiś poważny problem z tymi okolicami. Współczuję, ale pomóc nie potrafię, proponuję udać się do odpowiedniego specjalisty od ciała lub ducha, zależnie od tego co szwankuje ;)

   Usuń
 2. Człowiecze, jeśli ci forma naszego bloga nie odpowiada, po cóż dupę zawracasz? Na inszą wojenkę pierdoły trzymaj. Innych wrogów już nie masz :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz częściej dzieje się tak, że jakiegoś obcego Franciszka czy Jana lub Pawła uznaje się za tradycyjnie polskie imię, a równie obcego Briana się krytykuje za obcość :) Zaś słowiańskie imiona spotykają się z niechęcią, bo staroświeckość i jakaś nienormalność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, cała oficjalna kultura "pracuje" nad tym abyśmy o swoich słowiańskich korzeniach zapomnieli, ale są wyjątki np. utalentowany kompozytor Krzesimir Dębski oraz jego syn Radzimir. Jakoś słowiańskie imiona wcale im nie przeszkadzają w robieniu kariery za granicą.

   Usuń

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.