sobota, 4 stycznia 2014

Hołowczyc z ruskim pilotem – zgroza! Czyli kolejne manowce rusofobii

To jest ten rusek, który doprowadzi do zguby naszego Hołka :)
Jak daleko mogą zaprowadzić absurdy polskiej rusofobii, świadczą, wręcz kuriozalne, próby usprawiedliwiania się Hołowczyca z konieczności rozmawiania podczas rajdu ze swoim pilotem po rosyjsku. Nasz kierowca wyścigowy z zażenowaniem się z tego tłumaczy:

„- Może nie dla wszystkich będzie to miła wiadomość, ale z Konstantinem będziemy mówić po rosyjsku. Przy hałasie, jaki panuje w samochodzie, jego akcent w języku angielskim często jest dla mnie niezrozumiały. Z tego względu komendy będą padały w języku naszych sąsiadów. [...]
Może części naszego społeczeństwa się to nie spodoba, ale takie kręgi zatacza historia. Polak pojedzie w niemieckim samochodzie i z rosyjskim pilotem.
- Pewne rzeczy ciężko mi po rosyjsku omówić, więc na co dzień w całym zespole posługujemy się w języku angielskim. Podczas jazdy wprowadzamy jednak coraz więcej rosyjskich słów, więc śmieję się, że wkrótce również poza samochodem będziemy mówić w tym języku.
- Może części naszego społeczeństwa się to nie spodoba, ale takie kręgi zatacza historia. Polak pojedzie w niemieckim samochodzie i z rosyjskim pilotem. Taki nastał czas - śmieje się 51-letni kierowca.”

Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie wcale śmieszne nie jest, kiedy sportowi partnerzy z bliskich językowo słowiańskich ludów, którzy mogą się bez większych problemów porozumiewać po słowiańsku muszą się z tego tłumaczyć (przynajmniej jeden) przed rodakami – również Słowianami. Jest w tym coś głęboko chorego, co potwierdza alarmistyczny ton Sportfana: „Hołowczyc ryzykuje życiem: przez Rosjanina!”
Zamiast szukać oczywistej bliskości i podobieństw między Słowianami wysilamy się na kultywowanie historycznych, dawno przebrzmiałych i zwyczajnie głupich animozji i swarów. Podsycanych często przez obcych, którzy ze Słowianami nie mieli nic wspólnego.Zastanówcie się przez chwilę, jakiej narodowości byli Stalin, Zygmunt III Waza, Katarzyna II Wielka i inni, którzy między nami tyle krwi napsuli?
 Można też o Rosjanach inaczej, polecam wpis Justyny Kowalczyk - Propaganda

2 komentarze:

 1. Przeczytałem na blogu opolczyka ciepły komentarz do mojego bloga, bardzo dziękuję.
  Wasz blog jest bardzo ciekawy, czasem zaglądam, wrażenia są o wiele bardziej pozytywne ...
  Czasami przekopiuję coś do siebie i na NEon24...

  Pozdrawiam serdecznie.

  P.S. Opolczyk, no cóż...skomentowałem go kiedyś u siebie w dwóch artykułach,

  pozdrawiam raz jeszcze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za miłe zainteresowanie :)
   Przy okazji i za inspirację - zaraz dodam link do wypowiedzi Justyny Kowalczyk o Rosjanach.

   Usuń

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.