czwartek, 10 października 2013

Śmieszne 100 milionów Słowian...

Na rynku wydawniczym oraz w internecie co rusz pojawiają się koncepty przedwojennego polsko-hitlerowskiego sojuszu, rozwijane w ramach tzw. alternatywnej historii. Autorzy snują rozważania, co by było, gdyby Polska zamiast bić się z Hitlerem w 1939 r. zawarła z nim sojusz i poszła na Ruskich i oczywiście u boku Wermachtu pogoniła ich co najmniej za Ural.
Pakt Ribbentrop-Beck
Wspólny wróg. Hitlerowskie Niemcy i Polska przeciw Związkowi Radzieckiemu
Dla większości są to pomysły w stylu: „gdyby babcia miała wąsy to by dziadkiem była” albo „gdyby szafa miała sznurek, to by była windą”, ale nie dla wszystkich. Sądząc po ilości tych pomysłów i ich fanów, mam wrażenie, że to już jakaś moda, której sprzyja tradycyjna w Polsce rusofobia, która po „katastrofie smoleńskiej”, nabrała wiatru w żagle i zatruwa jadem nienawiści młode pokolenie.
Jako odtrutkę na naiwne (albo cyniczne) political-fiction polecam zapoznaną książkę Jerzego Borejszy „Śmieszne 100 milionów Słowian. Wokół światopoglądu Adolfa Hitlera”.
Nie ma wątpliwości, że Hitler miał szczery zamiar zgładzić Słowian, stali w kolejce „do gazu” zaraz po Żydach. A w najlepszym razie chciał uczynić z ludów słowiańskich wysterylizowanych niewolników.
Polacy mieli zostać zgładzeni po dokonaniu Holocaustu
W Europie nie chce się tego pamiętać, a nawet przyjmować do wiadomości. Tezy Borejszy są konsekwentnie ignorowane przez zachodnich historyków – dla nich liczy się tylko żydowski Holocaust, zaś antyslawizm praktycznie nie istnieje. A wystarczy policzyć ilu zginęło Słowian, a ilu Żydów w czasie wojny.
To też nauczka dla Nas – Słowian, jeśli nie upomnimy się o prawdę historyczną o Nas, to nikt inny tego nie zrobi.

3 komentarze:

 1. Byłoby fajnie, gdybyście jeszcze udostępnili RSS z bloga. Wtedy łatwiej byłoby by być na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Najgorsze jest to, że ludzie szczycą się patriotyzmem. Jednak na pytania dotyczące właśnie ilu Słowian zginęło to otrzymujemy taką odpowiedź: to tam byli Słowianie myślałem że tylko żydzi i Polacy...
  Jak tu się nie załamać?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie poszliśmy z Hitlerem ale "bracia" kacapianie poszli z wielką chęcią.

  OdpowiedzUsuń

Komentarze moderowane - pojawią się po przejrzeniu.